Ekodomov

Co uzrálo v kompostu?

Zobrazit v prohlížeči

Leden 2020

– na úvod –
Zimní sklizeň

Pokud jste během ledna jen seděli za kamny a přepočítávali semínka, protože jste si mysleli, že zahrada spí, my jsme sklízeli úrodu. Na našich podbabských záhonech organizovaných na principu čtverečkové zahrádky totiž vyrostla otužilá asijská zelenina. Protože je zvyklá na vyšší nadmořské výšky, dá se pěstovat i v drsném klimatu a ani pokud jde o kvalitu půdy, příliš si nevybírá. A i když svým vzhledem (i jménem) připomíná spíš kytku než listový salát, my ji pěstujeme na jídlo. Ano, uhodli jste! Máme na mysli jedlou chryzantému Maiko, pro kterou si sem do zahrádky chodíme jako do mrazáku. Dá se jíst syrová, smíchaná s rajčaty nebo naklíčenou sójou, ale chutná i tepelně upravená na způsob špenátu. Uprostřed chřipkového období oceníte vysoký obsah provitaminu A, vitaminu C, minerálních látek a silic. A protože má čtverečková zahrádka celkem devět políček, sousedí tu s Maiko i další zázračné asijské bylinky. Například japonská hořčice Mizuna. I ona se dá díky své odolnosti pěstovat po celý rok a používá se hlavně do salátů nebo dušená jako špenát. Trochu jinak vypadá i chutná Perilla z rodu hluchavkovitých, která se podobá naší kopřivě. Úspěšně zasáhne proti kašli i astmatu a vykazuje mimořádné antialergenní, antikancerogenní, antioxidační a protizánětlivé účinky. Proto se buď samotná nebo v kombinaci s dalšími bylinkami používá v čínské medicíně. Asijských bylinek, kterým se dobře daří i v našich podmínkách, je celá kytice. Zkusíte si je s námi letos vypěstovat?


– zero waste domácnost –

Nový rok přinesl skvělé zprávy! Pražský magistrát převzal dohled nad svozem bioodpadu. Službu budou i nadále provozovat Pražské služby, u níž si mohli vlastníci nemovitostí „hnědé popelnice“ (tzv. kompostejnery) objednávat až dosud. Novinkou ale je, že cena svozu se oproti minulosti snížila o 50 % s tím, že druhá polovina nákladů bude hrazená z rozpočtu města. Poplatek za svoz komunálního odpadu se naopak zvýšil o 30 %, takže třídit odpad včetně bioodpadu se postupně začne vyplácet. Ušetřit můžete díky tomu, že barevné popelnice na tříděný odpad jsou zdarma a počet třídících hnízd se ve spolupráci s městskými částmi zvyšuje. Když si navíc pořídíte hnědou popelnici na bioodpad za výhodných podmínek, můžete množství směsného odpadu radikálně snížit. Následně se zlepší ovzduší a vytvoří se spousta prvotřídního kompostu. A mimochodem – už víte, kde budete bioodpad doma přechovávat? Nám se dlouhodobě osvědčuje odvětrávaný koš BioMat AirBox.

Zimní sklizeň

Na stránkách zachranjidlo.cz jsme se v prosinci dočetli o unikátním výzkumu, který v Brně provedla Provozně ekonomická fakulta Mendelovy univerzity. Týkal se potravinového odpadu a jeho první výsledky jsou překvapivé: Zatímco lidé ze zapojených devíti set domácností odhadovali, že ročně vyhodí zhruba 4 kg potravin, po prozkoumání popelnic se ukázalo, že například obyvatel brněnského sídliště vyprodukuje za rok až 33 kg potravinového odpadu. I proto vítáme pilotní projekt sběru gastroodpadu živočišného a rostlinného původu z pražských domácností, který inicioval magistrát. Sto speciálních hnědých nádob o objemu 120 l s oranžovým víkem bylo zapůjčeno vytipovaným zájemcům z bytové výstavby činžovního charakteru na Praze 5, 6 a 7. Svoz gastroodpadu do bioplynové stanice probíhá jednou týdně a veškeré náklady spojené s projektem hradí město. I když nejste mezi vytipovanými, můžete už dnes začít recyklovat alespoň rostlinný bioodpad třeba za pomoci žížal ve vermikompostéru.


– naše bestsellery –

Máme pro vás skvělý zero waste způsob, jak se před koncem zimy nakopnout díky těm nejčerstvějším vitamínům. Nikdo pro ně nemusí nikam letět, ani jet. Vyrostou přímo před vašima očima u vás doma na lince nebo na okenním parapetu. O klíčení a jeho benefitech už jsme psali. Pokud vydržíte o pár dní déle rosit, vyroste vám ze semínek mikrozelenina. Přesný návod na to jak to udělat najdete v nové knížce od Angeliky Fürstler, kterou vydala Grada. Jmenuje se Výhonky a mikrozelenina a podtitul zní 70 prvotřídních superpotravin z vlastní kuchyňské zahrádky. Úrodu uplatníte ve čtyřiceti originálních receptech.


– stalo se –
krouhač

Po vánočních svátcích nám jako každoročně doplnilo hladinu adrenalinu psaní žádostí o grant. Hned v úterý 7. ledna jsme v salónku restaurace Beo spolu se zástupci Kokozy, Sázíme stromy a zastupitelkou MČ Prahy 8 Hanou Matoušovou radili zájemcům o komunitní kompostování, zakládání zahrad a o další aktivity související s životním prostředím, jak správně vyplnit žádost o grant ŽP HMP. Pak jsme měli co dělat, abychom včas a správně vyplnili také svoje žádosti. A kromě toho jsme zase po čase navštívili našich pět škol a školek zapojených do projektu Bioodpad není odpad a nestačili jsme se divit a radovat, jak utěšeně tam hromady kompostu rostou. A pokud chcete vědět, jak se daří kompostérům u nás v Podbabě na zahradě, obujte si holínky a přijďte se podívat! Anebo si 19. března pusťte na Déčku Planetu Yo, kde uvidíte všechno i bez gumáků!


– těšíme se –

Pohráváte si už delší dobu s myšlenkou, že byste se stali lektory unikátního přírodovědného kroužku Malý průzkumník přírody? Podzimní termín školení pro nové zájemce jste nestihli? Máme pro Vás dobrou zprávu: Další kurz se koná 7. – 9. února 2020 u nás v Ekodomově. Stačí kliknout na přihlašovací formulář a v únoru na shledanou!


Co se u nás právě děje? Sledujte nás!