Ekodomov

Co uzrálo v kompostu?

Zobrazit v prohlížeči

listopad 2019

- novinka -

Kdyby existovala soutěž o nejvíc „zero waste“ dárek, určitě by ji vyhrál vermikompostér. Proč? Protože dokáže přímo u vás doma v kuchyni přeměnit 40 % odpadu, který by jinak skončil v černé popelnici, v úrodný humus, v němž si můžete vypěstovat třeba vlastní bylinky.

Aby Ježíšek podpořil vaše rozhodnutí začít kompostovat i přesto, že bydlíte v bytě v centru města (žádná hnědá popelnice ani komunitní kompostér na dohled), přidá vám k vermikompostérům Urbalive a VermiHut startovní násadu žížal zdarma. Návod, jak s vermikompostováním začít, je součástí balení a najdete ho i na našich stránkách kompostuj.cz. V dobře rozjetém kompostéru se počet žížal do tří měsíců zdvojnásobí, takže vermikompostér začne zvládat přeměnu veškerého kuchyňského bioodpadu, který vyprodukuje průměrná čtyřčlenná rodina. Za pět až šest měsíců budete mít k dispozici kvalitní hnojivo do truhlíků. Ještě váháte?


- to se hodí -

Místo nostalgického návratu k rodinným receptům na magických devět druhů cukroví zkuste letos zdravě experimentovat! Zorganizujte společné pečení a kromě trouby zapojte také sušičku Snackmaker FD 500 Ezidri a kuchařku specializovanou na sušení – Sušíme ovoce, zeleninu, byliny, houby od Marie Martinovské. Vyzkoušejte třeba:

Slepované sušenky s karamelovou náplní

Skořicové chlebíčky s rozinkami

Suroviny na sušenky: 2 hrnky předem namočených a okapaných kešu ořechů, 2 hrnky strouhaného kokosu, 8 datlí, 1 lžíce medu; na náplň: 1/2 hrnku kešu ořechů, 10 datlí, 1/2 lžičky mleté vanilky, špetka soli
Postup: Všechny suroviny na sušenky rozmixujte tak, aby byla směs dobře promíchaná a nelepila se dohromady. Tvořte malé kuličky, které mírně zmáčknete vidličkou a vložíte na síto sušičky. Sušte asi 10 hodin při teplotě 55°C. Slepujte karamelovou náplní, kterou vytvoříte rozmixováním kešu ořechů, datlí, mleté vanilky a soli.

Suroviny: 2 jablka, 1 banán, 2 hrnky předem namočených a okapaných vlašských ořechů, 1 hrnek mandlové mouky (vyrobíme rozmixováním mandlí bez slupek), 1 hrnek mletého lněného semínka, 2 lžičky mleté skořice, 1/2 hrnku rozinek
Postup: Všechny suroviny kromě rozinek dejte do mixéru a mixujte tak dlouho, dokud není směs dobře promíchaná, potom ji přendejte do mísy a vmíchejte rozinky. Vzniklé těsto naneste na fóliovou misku a tupou hranou nože vykrajujte obdélníky. První 3 hodiny sušte chlebíčky při teplotě 65 °C, poté teplotu snižte na 50 °C a sušte dalších zhruba 9 hodin.


- potřebujete v listopadu -

Během listopadu přicházejí obvykle první mrazíky a bývá zvykem začít přikrmovat ptáky. Nejvyšší čas pořídit si krmítko, třeba Finch od Plastie.

Petice iniciovaná Českou společností ornitologickou nazvaná Vraťme život do krajiny nedávno upozornila na to, že se u nás kvůli intenzivnímu velkoplošnému zemědělství zhoršují přírodní podmínky pro život ptáků. Stále častěji se proto v poslední době setkáte s doporučením, abyste ptáky přikrmovali celoročně. Vítaným pomocníkem vám v tom bude krmítko. Umístěte je tak, abyste na ně dobře viděli, můžete je buď zavěsit na strom nebo připevnit na zábradlí nebo tyč. Díky promyšlené konstrukci se krmítko snadno udržuje, a i doplňování krmení je jednoduché. Pokud vás pozorování baví, můžete se od 10. do 12. ledna zapojit do projektu Ptačí hodinka, kdy budete po dobu jedné hodiny sčítat ptáky na vašem krmítku. Abyste je lépe poznali, pořiďte si knížku Ptáci našich zahrad v životní velikosti.


- ekotipy -

Z vlastní zkušenosti víme, že starost o rozjetý vermikompostér není nijak náročná. Náš „pilotní“ Urbalive má své čestné místo v kanceláři, kde veškerá péče spočívá v pravidelném krmení, které zpravidla sestává z vylouhovaných sáčků od čaje a z kávové sedliny. Občas žížalám některý z kolegů přilepší slupkou od banánu nebo pomeranče.

Naše bezproblémové soužití s vermikompostérem ale přece jen čas od času narušují drobné nepříjemnosti. Zejména na podzim se při otevření víka někdy vyrojí octomilky. Dřív jsme proti nim bojovali s vysavačem v ruce nebo jsme se snažili dbát na to, aby bylo nové krmení vždycky pečlivě zahrnuté hlínou. Nedávno ale do Ekonákupu dorazila novinka – speciální pokrývka do vermikompostéru vyrobená z přírodního kokosového vlákna. Po dvou měsících testování hlásíme výsledky: Úbytek mušek 100 %! Takže to neváhejte vyzkoušet. Podívejte se i na další doplňky k vermikompostéru, které by vám mohly péči o žížaly usnadnit. Věříme, že sada těchto pomocníků by byla určitě originálním dárkem pro každého žížalího chovatele: Komu vadí hlína za nehty, ocení hrabičky, kdo si není jistý správnou teplotou ve vermikompostéru, užije teploměr s kresleným diagramem. A pokud chcete udržovat správnou vlhkost, oceníte měřič vlhkosti a pH půdy 2 v 1.


- ekotipy -

Správně – tomu se zelení. Aby se vám zelenilo i teď před Vánocemi, máme pro vás několik tipů na úklid, kterým nenaděláte víc škody než užitku.

Vraťte se ke kartáči, hadru a vědru s vodou. K tomu vyzkoušejte startovací balíček ekodrogerie od Tierra Verde, který vám pomůže zjistit, jestli ekoprostředky opravdu fungují. Nebo chcete zkusit zaexperimentovat s výrobou vlastní ekodrogerie? Spolehlivé návody najdete například v knížkách Jak na domácnost bez chemie a jedů nebo v publikaci Pět domácích prostředků nahradí celou drogerii. Geniální ingredience, které k tomu budete potřebovat, byly dobře známé už našim babičkám: Jmenují se ocet, kyselina citrónová, jedlá soda, prací soda a mýdlo. Jak vyčarovat základní suroviny pro výrobu domácí drogerie? Ocet, kyselinu citrónovou a jedlou sodu mají v potravinách, velké objemy seženete v bezobalovém obchodě nebo na internetu. Větší balení jedlé sody a mýdla (i strouhaného) nabízí Tierra Verde i u nás v Ekonákupu.


- stalo se -

17. října jsme v rámci Festivalu demokracie uspořádali ve Skautském institutu panelovou diskuzi pod názvem Voda, půda, klimatická změna, do níž se zapojili přední odborníci zabývající se naším vztahem k půdě a jeho důsledky pro krajinu a životní prostředí – Prof. Mgr. Ing. Jan Frouz, CSc., Doc. Ing. Vít Penížek, Ph.D., Ing. Michaela Budňáková, Mgr. Jan Valeška a Dr. Ing. Petr Marada, program moderoval Tomáš Hodek – předseda spolku Ekodomov. Hovořilo se o intenzivním průmyslovém způsobu hospodaření, který u nás stále převládá, a v jehož důsledku se stále zhoršuje péče o půdu. Nedostatek organické hmoty v půdě způsobuje, že přestává v krajině plnit svoje funkce, eroduje, není schopná zadržovat vodu a následně negativně ovlivňuje klima. Diskutovalo se o tom, jaký dopad na zlepšení může mít způsob přidělování dotací, nebo jak situaci ovlivňuje cílené spotřebitelské chování. Mluvilo se také o odpovědnosti vlastníků, kteří svou půdu pronajímají, aniž by se starali o to, jakým způsobem se s ní nakládá.

O měsíc později. Stejný problém, ale jiný způsob vyjádření. Od září jsme společně s dětmi ze ScioŠkoly z Prahy 6 a s výtvarnicemi Martinou Koblic Walterovou a Michaelou Tůmovou pracovali na výtvarném ztvárnění „našeho“ tématu, abychom 17. listopadu společně s dalšími dvanácti iniciativami prošli Prahou v satirickém karnevalovém průvodu nazvaném Sametové posvícení. Společnými silami jsme vytvořili obraz zašpuntované krajiny, která není schopná zadržovat vláhu, takže funguje jen jako držák na rostliny. Daří se v ní pouze obřím, agresivním kukuřicím, které i bez vody rostou jako z vody, protože se napájejí vyváženým koktejlem pesticidů, herbicidů a fungicidů. Půdní rozkladači, kterým k životu chybí organická hmota, vzduch i voda, sají z nouze neznámou potravu a omámení se odebírají do věčných lovišť. Během práce na laterně a maskách i při vymýšlení satirického pamfletu jsme se v dílnách v Holešovické tržnici potkávali s dalšími členy klik – s občanskými iniciativami, studenty, výtvarníky, hudebníky, pohybovými umělci, dětmi z dětských domovů i lidmi bez domova. Ze zahraničí nás letos přijeli podpořit basilejští jazzmani Grandwazoo, bruselští BRUiTAL Zinneke a studenti německého gymnázia Delbrück. Společně jsme vytvořili jazykový, názorový a kreativní mišmaš, který jako by reprezentoval složitost, ale i barevnost svobodného světa, který se nám před třiceti lety otevřel. Ať to svítí!


- stalo se -

19. října jsme nechyběli na Bio jarmarku – jediném pražském farmářském trhu zaměřeném výhradně na biopotraviny, který se konal na dvorku Národního zemědělského muzea. *23. a 24. října jsme prezentovali knížky a pomůcky z Ekonákupu na tradiční EVVO konferenci mateřských a základních škol v Toulcově dvoře.*V plném sále v hotelu Step jsme se 24. října mohli inspirovat od řady zajímavých přednášejících na 6. konferenci Předcházení vzniku odpadů. * 5. listopadu zahájil Tomáš Hodek v Městské knihovně cyklus věnovaný udržitelnosti přednáškou Kompostování a zero waste. *9. listopadu jsme v Libčicích na konferenci DevFest pořádané komunitou nadšenců do technologií GUG.cz bojovali kompostováním proti apokalypse. *Tentýž víkend jsme rozbili svůj stan také na výstavě Rosteme pro život.


Co se u nás právě děje? Sledujte nás!