NAŠE PROJEKTY

KAMPAŇ KOMPOSTUJ.CZ

Láká vás možnost rozjet kompostování v rámci sousedské komunity a jako benefit získat nové (stejně naladěné) parťáky? Zorganizujte ve vašem vnitrobloku komunitní kompostování! Patříte spíše k individualistům, kteří na všechno přijdou sami v tichu pracovny? Propadněte žížalám a kouzlu vermikompostování! Kompostujete na zahradě? Přihlaste svůj kompost do soutěže o nejlepší kompost Miss kompost! Více na www.kompostuj.cz.

KROUŽEK MALÝ PRŮZKUMNÍK PŘÍRODY

Díky našemu outdoorovému kroužku Malý průzkumník přírody vypadnou každý týden víc než dvě stovky dětí z Prahy a okolí ven do přírody. Vyrážejí spolu s námi přímo za školu, aby zjistily, že pravá divočina se dá objevit třeba na školní zahradě nebo v blízkém parku. Zjistěte, zda je kroužek i na vaší škole. V případě, že není, víte jak jej iniciovat? Více na www.malypruzkumnikprirody.cz.

EKOVÝCHOVA PRO MŠ A ZŠ

Potřebujete získat motivaci, abyste se s dětmi konečně pustili do třídění bioodpadu, kompostování nebo pěstování? Toužíte objevit skutečný potenciál vaší školní zahrady? Nebo hledáte odpovědi na složité otázky, které souvisejí s klimatickou krizí? Právě na vás jsme mysleli při vytváření ekologických výukových programů i při koncipování celoročního projektu Rosteme na zahradě! Pokud chcete zabavit (a poučit) několik tříd zároveň, sáhněte po našich divadlech s ekologickou tématikou. Více na www.ekoprogramy.cz.

LESNÍ MATEŘSKÁ ŠKOLA ŠÁRYNKA

Patříme ke skutečným průkopníkům učení venkuDětský klub Šárynka byl v Čechách prvním zařízením, které od svého založení v roce 2009 fungovalo na principech, které se po 7 letech staly závaznými pro všechny lesní mateřské školy v ČR. Dnes najdete na naší zahradě v Podbabě na Praze 6 hned dvě jurty – v každé z nich sídlí jedna třída rejstříkové lesní školky.  Cvrkot tu neutichá ani v létě během prázdnin, kdy pořádáme oblíbené příměstské tábory pro děti od 4 do 11 let. Více na www.sarynka.cz.

E-SHOP EKONÁKUP.CZ

Ekonákup jsme založili, abychom vám usnadnili realizaci dobrých předsevzetí.  Najdete tu všechno, co budete potřebovat ke třídění bioodpadu, vermikompostování, kompostování nebo pěstování. Prodáváme řadu výrobků z vlastní dílny, jejichž design vychází z našich dlouholetých zkušeností s kompostováním a pěstováním.  Mysleli jsme i na rodiče s dětmi, kteří se chtějí společně pustit do řady zajímavých činností, například bádání, pozorování přírody, určování druhů, klíčení či zahradničení. Více na www.ekonakup.cz.

CARBON OVERSEER

Carbon Overseer je projekt, jehož cílem je osvěta ohledně sekvestrace uhlíku a kvality půdy. Skládá se z části osvětové a z části komplexních webových nástrojů pro měření, záznam, validaci a prodej sekvestrační činnosti.

Je spolufinancovaný ze Státního fondu životního prostředí ČR v rámci Národního plánu obnovy.

Pokud vás zajímají novinky o vývoji tohoto projektu, zanechte níže váš kontakt.

Chcete-li vyplnit tento formulář, prosím povolte v prohlížeči JavaScript.
Přejít nahoru
Skip to content