NAŠE PROJEKTY

KAMPAŇ KOMPOSTUJ.CZ

Láká vás možnost rozjet kompostování v rámci sousedské komunity a jako benefit získat nové (stejně naladěné) parťáky? Zorganizujte ve vašem vnitrobloku komunitní kompostování! Patříte spíše k individualistům, kteří na všechno přijdou sami v tichu pracovny? Propadněte žížalám a kouzlu vermikompostování! Kompostujete na zahradě? Přihlaste svůj kompost do soutěže o nejlepší kompost Miss kompost! Více na www.kompostuj.cz.

KROUŽEK MALÝ PRŮZKUMNÍK PŘÍRODY

Díky našemu outdoorovému kroužku Malý průzkumník přírody vypadnou každý týden víc než dvě stovky dětí z Prahy a okolí ven do přírody. Vyrážejí spolu s námi přímo za školu, aby zjistily, že pravá divočina se dá objevit třeba na školní zahradě nebo v blízkém parku. Zjistěte, zda je kroužek i na vaší škole. V případě, že není, víte jak jej iniciovat? Více na www.malypruzkumnikprirody.cz.

EKOVÝCHOVA PRO MŠ A ZŠ

Potřebujete získat motivaci, abyste se s dětmi konečně pustili do třídění bioodpadu, kompostování nebo pěstování? Toužíte objevit skutečný potenciál vaší školní zahrady? Nebo hledáte odpovědi na složité otázky, které souvisejí s klimatickou krizí? Právě na vás jsme mysleli při vytváření ekologických výukových programů i při koncipování celoročního projektu Rosteme na zahradě! Pokud chcete zabavit (a poučit) několik tříd zároveň, sáhněte po našich divadlech s ekologickou tématikou. Více na www.ekoprogramy.cz.

LESNÍ MATEŘSKÁ ŠKOLA ŠÁRYNKA

Patříme ke skutečným průkopníkům učení venku. Dětský klub Šárynka byl v Čechách jedním z prvních zařízení fungujících na principu lesní školky. Dnes najdete na naší zahradě v Podbabě na Praze 6 hned dvě jurty – v každé z nich sídlí jedna třída rejstříkové lesní školky.  Cvrkot tu neutichá ani v létě během prázdnin, kdy pořádáme oblíbené příměstské tábory pro děti od 4 do 11 let. Více na www.sarynka.cz.

E-SHOP EKONÁKUP.CZ

Ekonákup jsme založili, abychom vám usnadnili realizaci dobrých předsevzetí.  Najdete tu všechno, co budete potřebovat ke třídění bioodpadu, vermikompostování, kompostování nebo pěstování. Prodáváme řadu výrobků z vlastní dílny, jejichž design vychází z našich dlouholetých zkušeností s kompostováním a pěstováním.  Mysleli jsme i na rodiče s dětmi, kteří se chtějí společně pustit do řady zajímavých činností, například bádání, pozorování přírody, určování druhů, klíčení či zahradničení. Více na www.ekonakup.cz.