NAŠE SLUŽBY

PRO FIRMY A ORGANIZACE

Chcete udělat pro rozvoj své organizace a pro své zaměstnance něco smysluplného? Pomůžeme vám! Připravíme pro vás workshop třeba na téma zelená kancelář či Zero Waste, který vás bude bavit. Nebo s námi můžete netradičním způsobem prozkoumat okolí svého pracoviště. Prostřednictvím na míru připraveného questingu objevíte dobrodružnou divočinu přímo v sousedství vašich kanceláří. 
Pokud vás lákají větší výzvy, naučíme vás třídit bioodpad a zpracovávat jej pomocí žížal ve vermikompostéru nebo ho efektivně kompostovat v komunitním kompostéru. Podělíme se s vámi o fígle městského kompostování a pěstování, které zkoumáme už skoro 20 let. Poradíme vám s výběrem potřebného vybavení – košů na bioodpad, kompostérů nebo vyvýšených záhonů, z nichž některé jsme sami vyvinuli a vyrábíme v naší dílně na základě našich praxí osvědčených zkušeností. Dokážeme vám, že kompostování a pěstování může být efektivní a radostné. Vaše cizojazyčné kolegy určitě potěší, že naše programy umí i anglicky

HRAVÉ WORKSHOPY A WEBINÁŘE – na téma zelená kancelář, Zero Waste a vermikompostování

Pokud si pod pojmem teambuilding představujete společný seskok padákem nebo únikovku, možná budete překvapení: Naše workshopy určené dospělým – tedy komunitám, neziskovkám i týmům z korporátů – se inspirují programy, které normálně připravujeme pro děti. Jsou tudíž hravé, kreativní a udržitelné. Obsahují řadu tipů, jak udělat vaše kanceláře zelenější (ale rozhodně nepůjde jen o nový nátěr). Nebo byste se s námi rádi podívali na bájnou planetu Zero Waste? Během semináře vám dokážeme, že není ani tak utopická, ani vzdálená, jak jste si možná mysleli. Nápadů jak připravit zajímavý program a zapojit váš tým do akce, máme spoustu. Programy připravujeme na míru přímo pro potřeby dané konkrétní firmy či organizace.

I když přísaháme na to, že je nejlepší si všechno vyzkoušet na vlastní kůži, poslední dva roky nás naučily, že je lepší něco než nic. Proto se učíme fungovat stejně dobře nablízko jako na dálku a pro všechny případy máme připravené webináře.

Chcete se o našich worskhopech dozvědět víc nebo máte jiné konkrétní zadání?  Podělte se o ně s Julií Včelákovou, která vám pomůže vytvořit program na míru přesně podle vašich představ a přání.

NOVINKA: QUESTING – PROZKOUMEJTE OKOLÍ KANCELÁŘE

Tým lektorů našeho outdoorového kroužku Malý průzkumník přírody, který se zaměřuje na místně orientované a badatelské učení, baví vymýšlet questingy. Na přání vám vytvoří originální hledačku situovanou přímo do místa působení vaší firmy nebo organizace. Při společné týmové výpravě budete nejdřív muset podle popisu vyhledat trasu, potom ji projít a cestou vyluštit hlavní tajenku. Procházka po známých místech vás v městském přírodním prostředí upozorní na detaily, které kvůli každodenní rutině přehlížíte, a stmelí váš kolektiv. Dopřejte si pohled na známá místa novýma očima! Jak může taková výprava vypadat uvidíte zde. Pro více informací kontaktujte Julii Včelákovou, která pro vás spolu s kolegy vytvoří questing  přesně podle vašich představ. 

ZAVEDENÍ TŘÍDĚNÍ BIOODPADU
A (VERMI)KOMPOSTOVÁNÍ –  poradenství a servis, vermikompostéry nebo komunitní kompostéry

Chcete změnit svět k lepšímu? Začněte ve vaší organizaci třídit veškerý odpad a na zpracování organického materiálu si pořiďte kompostér! Nejdřív se společně podíváme, jak jste na tom se separací odpadu: Zasekli jste se na úrovni papír, sklo a plast? Nevadí, přidáme vám bio! Organickými zbytky ze svačin (a obědů) a „odpadem“ z kávovaru nakrmíme žížaly. Vermikompostem, který začnou jako bonus vyrábět, naplníme květináče na parapetech nebo na terase a podpoříme bujnou vegetaci, která promění i ten nejpracovitější office v příjemné harmonické místo. Nebo vám pomůžeme vytipovat vhodné místo pro instalaci komunitního kompostéru a poradíme vám, který typ si pořídit aby kompostování fungovalo!

Proces zavádění třídění a kompostování organického materiálu vám usnadní náš obchod ekonakup.cz, ve kterém prodáváme výhradně produkty, s nimiž máme vlastní zkušenost a za které bychom dali ruku do ohně. Nabízíme tu na jednom místě jednoduše vše, co budete potřebovat – od funkčních kompostovatelných sáčků na bioodpad přes speciální odvětrávané košíky, až po vermikompostéry nebo komunitní kompostéry. 

Máte zájem do toho jít? Pro více informací kontaktujte našeho kompostovacího specialistu Davida Berana, který vám s nastavením třídění bioodpadu i kompostováním ve vaší organizaci rád pomůže.

ZAVEDENÍ PĚSTOVÁNÍ PRO RADOST A RELAXACI –  poradenství a servis, vyvýšené záhony, čtverečkové  zahrádky a další pomůcky k pěstování

Je to sice neobvyklé, ale i ve firemním prostředí (včetně velkých korporátů) se začínají ujímat netradiční mimopracovní aktivity: Možná by i vaši zaměstnanci ocenili, kdyby mohli o přestávkách vyměnit záření obrazovky za sluneční svit při péči o záhony. Že na něco takového nemáte prostor? Zkuste začít s minimalistickou čtverečkovou zahrádkou! Jedná se o speciální vyvýšený záhon, který poskytuje překvapivou úrodu s minimálními nároky na čas a prostor. Ukážeme vám, co, kdy a jak pěstovat a pomůžeme vám se správným  výběrem záhonové obruby, kterou vám vyrobíme na míru v naší dílně. Brzy se v práci budete radovat ze zpestření dne i z výpěstků!

Specialistkou na „čtverečkování“ je u nás  Kateřina Hodková, která je také první certifikovanou instruktorkou metody Square Foot Gardening v Čechách. Pokud budete chtít, aby pro vás  připravila program na míru, neváhejte ji kontaktovat.

NOVĚ programy lektorujeme také v anglickém jazyce.

Naše další služby:

Přejít nahoru
Skip to content