NAŠE SLUŽBY

PRO ŠKOLY A ŠKOLKY

EKOLOGICKÉ VÝUKOVÉ PROGRAMY A DIVADLA
S EKOLOGICKOU TEMATIKOU
PRO DĚTI

Naše programy jsou výjimečné v tom, že jsou postavené na letitých zkušenostech. Přizpůsobujeme je věku dětí a naše nabídka je určená všem věkovým kategoriím od mateřských až po I. a II. stupeň základních škol. Dětem zprostředkováváme témata, na nichž dlouhodobě pracujeme, takže je známe do hloubky a ze všech stran. Pokud jde o formu, čerpáme z intuitivní, zážitkové a přírodní pedagogiky a používáme metody badatelského učení, které dnes a denně uplatňujeme také v outdoorovém kroužku Malý průzkumník přírody a v naší lesní školce. Výhodou je i šíře a variabilita nabídky: Chcete si vyzkoušet jeden program pro jednu třídu? Vyberte si! Potřebujete participativní projekt, který by zaměstnal všechny třídy ve škol(c)e v průběhu celého školního roku? Sestavte si program Rosteme na zahradě podle svého! Hodláte zabavit celou školu naráz během jednoho dopoledne? Podívejte se na program našich divadel. Potřebujete smysluplně vyplnit projektový den?  Zvolte kombinací nabízených aktivit! Programy realizujeme přímo na vaší škole – zpravidla v Praze a okolí, ale po domluvě rádi přijedeme i do vzdálenějších míst po celé ČR.

NOVĚ programy lektorujeme také v anglickém jazyce.

Více na ekoprogramy.cz.

ROZVOJ ZAHRADY – PROJEKT ROSTEME
NA ZAHRADĚ

Projekt, který vznikl na půdorysu staršího programu Bioodpad není odpad, jsme inovovali na základě přání a potřeb škol, s nimiž jsme na jeho tvorbě spolupracovali. Je určený pro mateřské i základní školy a přináší komplexní propojení všech našich aktivit do variabilního celku obohaceného o spolupráci s designérkou a zahradním architektem, kteří se na vaši zahradu podívají novýma očima, aby objevili a využili její skutečný potenciál. Jde o to doplnit na zahradu přírodní prvky, které významně rozšíří možnosti, jak s dětmi na zahradě trávit čas. Ve hře je také vytvoření venkovní učebny, která dovolí přenést ven i většinu činností, jež se běžně odehrávají ve třídě. Realizovat můžete jenom tu část projektu, která se pro vaši školu hodí. Program zahrnuje následující témata:
1. Proměňujeme školní zahradu v učebnu pod širým nebem!
2. My třídíme i bio
3. Vermikompostujeme ve třídě
4. V našem kompostu to žije aneb kompostování na zahradě
5. Pěstujeme všelijaké dobroty
6. Bádáme na zahradě
7. Otevřená zahrada a ostatní aktivity
Více na ekoprogramy.cz

OUTDOOROVÝ KROUŽEK NA KLÍČ

Chybí vám v nabídce mimoškolních aktivit kroužek, který by dětem na I. stupni ZŠ kompenzoval celodenní sezení v lavicích a převážně výkonově orientované činnosti? Možná potřebujete Malého průzkumníka přírody! Slibujeme vám, že díky našemu outdoorovému kroužku se ven naučí chodit každý, i ti nejzarytější ajťáci a peciválové. Jak to uděláme? Odpovědí je tým našich lektorů: Jsou to srdcaři nadšení pro práci s dětmi, kteří dokážou objevit přírodu úplně všude. Vidí ji na školní zahradě stejně jako v městském parku. Společně s dětmi začnou chodit ven. Postupně. Týden po týdnu, za každého počasí… A po hodině a půl se budou vracet zpátky do družiny – vyvětraní a nadšení, že objevili divočinu, která na ně čekala přímo za školou. Nevěříte? Kroužek realizujeme na školách v Praze a okolí. Nově funguje i ve vzdáleném Písku. Více na www.malypruzkumnikprirody.cz.

POMŮCKY NEJEN KE TŘÍDĚNÍ, KOMPOSTOVÁNÍ, PĚSTOVÁNÍ A BÁDÁNÍ

Náš e-shop ekonakup.cz vznikl proto, abyste se s námi mohli do všech aktivit pustit přímo – po hlavě, naplno a bez problémů. Chcete ve škole zavést třídění bioodpadu? Objednejte si speciální odvětrávané košíčky. Máme je vyzkoušené a víme, že se díky nim začne organický materiál rozkládat až tam, kde má (na kompostu).  Produkuje vaše zahrada a školní kuchyně metráky organického materiálu a vy jste se konečně rozhodli, že ho začnete zpracovávat? Pořiďte si některý z našich zahradních kompostérů! V naší dílně vám ho rádi vyrobíme i na míru a vylepšený o pozorovací okénko, díky němuž budete moci s dětmi sledovat v přímém přenosu rozkladné procesy probíhající v kompostu. A co s hotovým kompostem? Napadlo vás, že si založíte záhony? A pro děti čtverečkovou zahrádku? Rádi byste na školní zahradu přilákali více živočichů a nevíte jak na to? Inspirace čeká v našem on-line „knihkupectví.  Chystáte se s dětmi na školní zahradě vyzkoušet badatelské učení? Vybavte se chytrými pomůckami! Díky lupokelímku prozkoumáte podrobně i ten nejmenší hmyz, pomocí klíčů se naučíte rozeznat a pojmenovat všechny rostliny a zvířata. Pokud se vaše děti chtějí dozvědět všechno o životě žížal, investujte do žížalí farmy a začněte vermikompostovat. Váš nápad podpoříme návodem a startovací násadou žížal zdarma. Více na www.ekonakup.cz.

SOUTĚŽ O NEJLEPŠÍ KOMPOST – MISS KOMPOST

Chcete všem ukázat, jak ve vaší škole nebo školce kompostujete? Pochlubit se novým (vermi)kompostérem nebo se podělit o zkušenosti, jak kompostování zapojujete do výuky? Přihlaste se do soutěže o nejlepší kompost – Miss kompost. Soutěž má za sebou třináct ročníků a během let se rozšířila o dvě nové kategorie: Kromě jednotlivců v ní mohou soutěžit i komunitní a školní kompostéry. Více na webu kompostuj.cz

Naše další služby: