NAŠE SLUŽBY

PRO OBCE

Máme pár osvědčených tipů, jak relativně snadno snížit množství směsného komunálního odpadu, a to až o třetinu! Stačí vytvořit vhodné podmínky pro to, aby domácnosti mohly začít třídit a kompostovat organické zbytky z kuchyně a ze zahrady. Známe řadu obcí, které už své obyvatele v kompostování podporují. Někde dostávají lidé zdarma „do péče“ zahradní kompostéry, jinde obec organizuje komunitní kompostování nebo dotuje hnědé popelnice. Výjimkou nejsou ani města, která svým občanům pořizují vermikompostéry a učí je v nich kompostovat pomocí kalifornských žížal. Potřebné informace o třídění, sběru bioodpadu a způsobech kompostování najdete přehledně na našem webu kompostuj.cz. Všechno, co budete potřebovat, abyste mohli s kompostováním ve vaší obci začít – například vermikompostéry, komunitní nebo zahradní kompostéry – najdete v našem eshopu ekonakup.cz. Cestu, kterou si vyberete, vám pomůžeme úspěšně uvést do praxe.

ROZVOJ A PODPORA KOMUNITNÍHO KOMPOSTOVÁNÍ  V OBCI –  komunitní kompostéry, poradenství a servis

Rozhodli jste se, že se s námi vydáte cestou komunitního kompostování? Za sebou máme pilotní projekt Spolu8bio, díky němuž jsme rozběhli sousedské kompostování na Praze 8. V posledních dvou letech se (s lopatou v ruce) věnujeme zejména mapování a rozvoji komunitního kompostování na Praze 10 a realizaci projektu Zelená zákoutí, jehož cílem je zlidštit a zazelenit okolí komunitních kompostérů.  Pomůžeme vám v obci pro tento druh kompostování  vytipovat vhodné lokality, oslovit občany a vybavíme vás i je potřebnými informacemi. U nás získáte všechno, co budete k podpoře kompostování ve vaší obci potřebovat: Metodu komunitního kompostování jsme „vynalezli“ už v roce 2005 a rovnou jsme také vyrobili první komunitní kompostér. Nazvali jsme ho SIVA a udělali jsme ho tak odolný, aby dokázal i ve veřejném prostoru čelit všem přirozeným nepřátelům: času, vandalům, povětrnostním podmínkám i hlodavcům. Proto je uzamykatelný, zateplený, nainstalovaný ve speciálním loži z oblázků. Kompostér vyrábíme v naší dílně a v průběhu let vylepšujeme provedení – zejména materiály a komponenty. K dostání je ve dvou velikostech – SIVA DUO pro 10 až 15 nebo SIVA TRIO pro 15 až 22 domácností. V současnosti fungují kompostéry SIVA na desítkách míst po celé zemi. Sousedé s jejich pomocí přeměňují organický materiál z kuchyní v kvalitní hnojivo, díky čemuž jsou jejich černé popelnice lehčí a v okolí jejich domů se to začíná zelenat. Vše o komunitním kompostování najdete na webu www.kompostuj.cz.

ROZVOJ A PODPORA INDIVIDUÁLNÍHO KOMPOSTOVÁNÍ  –  zahradní kompostéry, vermikompostéry, poradenství a servis

Zdá se vám jednodušší podpořit kompostování v zahradních kompostérech či kompostování s pomocí kalifornských žížal ve vermikompostérech? Ať se rozhodnete jakkoli, rádi vám poskytneme odbornou pomoc a metodickou podporu a ve spolupráci s naším eshopem vám dodáme všechno potřebné.

Většina obcí, které jdou cestou podpory individuálního kompostování, si z našeho portfolia vybírá modřínový kompostér JeRy (rozuměj Je Rychlý v každém směru – sestavíte ho do 10ti minut a první kompost se v něm urodí už za tři měsíce) nebo vermikompostéry VermiHut s násadou žížal zdarma

Pro usnadnění procesu kompostování v domácnosti máme v nabídce také speciální odvětrávané košíky a kompostovatelné sáčky z kraftového papíru  nebo z biodegradabilního plastu s certifikací OK compost HOME. Více o rozvoji a podpoře individuálního kompostování najdete na www.kompostuj.cz.

SOUTĚŽ O NEJLEPŠÍ KOMPOST – MISS KOMPOST

Chcete ve vaší obci podpořit třídění bioodpadu a kompostování a motivovat k němu občanyZpropagujte u vás soutěž o nejlepší kompost Miss Kompost! Nebo po dohodě s námi vyhlaste její regionální kolo. Soutěž má za sebou třináct ročníků, 509 odprezentovaných kompostérů a nově i dvě další kategorie: Kromě jednotlivců v ní mohou soutěžit i komunitní a školní kompostéry. Více na www.kompostuj.cz.

WORKSHOPY A PŘEDNÁŠKY

Klíčící kompostování ve vaší obci rádi přihnojíme prostřednictvím workshopů nebo webinářů k tématům třídění bioodpadu, kompostování a vermikompostování, které vám vytvoříme podle vašeho přání na míru. Více informací na www.kompostuj.cz.

DIVADLA S EKOLOGICKOU TÉMATIKOU

Připravujete akci  pro širokou veřejnost (např. oslavy Dne Země), na níž byste rádi atraktivním (zábavným a neotřelým) způsobem prezentovali environmentální témata? Sáhněte po některém z našich divadel s ekologickou tématikou! Primárně jsou určená pro školy, ale jejich formát jsme na přání schopni přizpůsobit tak, aby přesně zapadl i do konceptu vaší akce. Součástí divadelního představení mohou být i další doprovodné aktivity, jejichž úkolem je dané téma interaktivním způsobem rozvinout. Více na webu www.ekoprogramy.cz.

Naše další služby:

Přejít nahoru
Skip to content