NAŠE SLUŽBY

PRO ŠIROKOU VEŘEJNOST

JAK VERMIKOMPOSTOVAT – tipy, poradenství, vermikostéry s násadou žížal

Všechny zkušenosti, které jsme během let ohledně vermikompostování získali, permanentně a rádi sdílíme. Na samostatném webu kompostuj.cz najdete základní návod jak si vybrat nebo vyrobit vermikompostér, jak s vermikompostováním začít i jak to udělat aby se u vás žížalám dařilo. Když budou spokojené, budou se živit a množit o sto šest. Začnou zpracovávat vaše kuchyňské zbytky a přeměňovat je v nejúrodnější hnojivo na světě, které si oblíbí všechny vaše pokojové i balkonové květiny. Více na www.kompostuj.cz.

JAK KOMUNITNĚ KOMPOSTOVAT SE SOUSEDY
– tipy, poradenství, komunitní kompostéry

Plánujete, že se do kompostování vrhnete společně se sousedy? Mrkněte na projekt komunitního kompostování! Tady zjistíte, zda neměl podobný nápad  někdo ve vašem okolí už dřív. Pokud ne, poradíme vám, jak se do komunitního kompostování pustit nebo zapojit a dozvíte se, z jakých typů komunitních kompostérů máte na výběr. Seznámíme vás s lidmi, kteří už v tom jedou, abyste se mohli inspirovat. Více na www.kompostuj.cz.

JAK KOMPOSTOVAT NA ZAHRADĚ – tipy,
poradenství, zahradní kompostéry

Individuální kompostování na zahradě je ten vůbec nejstarší a nejobvyklejší způsob, který ale může mít řadu různých podob. Kompostovat se dá jen tak na hromadě nebo sofistikovaněji v kompostéru, který zaručí pořádek, kontinuitu a funkčnost kompostovacího procesu. V naší dílně vznikají už řadu let kompostéry JeRy (rozuměj Je Rychlý) z odolného modřínového FSC certifikovaného dřeva. Rychlé jsou v každém směru: Složené je máte do deseti minut a první kompost se v nich při správném zacházení urodí už za tři měsíce. V našem e-shopu ekonakup.cz si kompostér vybere opravdu každý – kromě dřevěných nabízíme i kompostéry plastové a drátěné. Poradíme vám, jaký kompostér na vaši zahradu vybrat i jak správně kompostovat, aby  byl kompost kvalitní a vaše rostliny a stromy ho milovaly. Kompostér můžete krmit jako za starých časů výhradně organickým materiálem ze zahrady (spadaným listím a posečenou trávou) nebo mu můžete jídelníček vylepšit bioodpadem z kuchyně. Více o možnostech zahradního kompostování a kompostérech na www.kompostuj.cz.

SOUTĚŽ O NEJLEPŠÍ KOMPOST – MISS KOMPOST

Chcete všem ukázat originální způsob, jakým kompostování pojímáte vy? Přihlaste se do soutěže o nejlepší kompostMiss kompost a přidejte se ke kompostářům, kteří se s námi v uplynulých ročnících o svou vášeň pro kompostování podělili. Více o soutěži na www.kompostuj.cz.

ZÁHONY A POMŮCKY PRO PĚSTOVÁNÍ – vyvýšené záhony na balkón i na zahradu

A když už budete mít vlastnoručně vyrobený kompost, proč byste si nemohli vyzkoušet jeho účinnost při intenzivním pěstování metodou Square Foot Gardening, které jednoduše česky říkáme čtverečková zahrádka? V naší dílně vzniklo vedle různých druhů kompostérů i více typů záhonů, které jsme nadesignovali na základě vlastních dlouholetých zkušeností. Vyvýšený záhon Ekodomov Grow Komplet 6v1 z vás udělá zahradníka! Vyřeší totiž za vás všech šest nejčastějších problémů, s nimiž se pěstitelé zpravidla potýkají.  Pořídit si do něj můžete i speciálně namíchaný pěstební substrát Ekodomov Grow. Více o intenzivním pěstování na malých plochách na www.kompostuj.cz

POMŮCKY KE KLÍČENÍ A MIKROGRRENS

Chcete si klidně i uprostřed zimy na kuchyňském parapetu vypěstovat vitamínovou bombu v podobě jedlých klíčků nebo microgreens a nevíte, kde sehnat klíčidla, semínka v biokvalitě a návod jak na to? Na všechny tyhle otázky existuje jednoduchá odpověď: ekonakup.cz!

Naše další služby:

Přejít nahoru
Skip to content